HA5 ÇALIŞ

Foça Mahallesi

Yergüzler Caddesi No: 59/4

48300 Fethiye - Muğla

© 2017 HABEŞ SPOR MERKEZİ. Tüm hakları saklıdır

  • Facebook - Ha5Spor
  • Instagram'da HA5

HA5 LİKYA

Babataşı Mahallesi

794. Sokak Likya Sitesi

48300 Fethiye - Muğla

Çok yakında

Taşyaka, Marmaris ve Bodrum'dayız. 

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

"İlk öğrenen siz olun."

BLOG

SPINNING NEDİR, FAYDALARI?

22.03.2016

 

 

 

Spinning ne demek?

Spinningin zayıflamadaki önemi kısa sürede yüksek kalori miktarını yakmamızı sağlamasıdır. Spinning bisikleti ile 1 saatlik bir çalışma ile günlük kalori ihtiyacınızın yarısına yakın bir kısmını yakmanız mümkün. Bu da zayıflamak isteyenler için oldukça yüksek bir kalori miktarıdır. Aşağıdaki Tabloda Spinnig ile kaç kalori yakılır onu görmeniz mümkün.

 

Spinning Hangi Kasları Çalıştırır?

Spinning hangi kasları çalıştırıyor derseniz ilk bilmeniz gereken bisiklet ile hemen hemen aynı olduğudur. Söz konusu sporu yaparken kol kaslarınız baçak kaslarınız sırt kaslarınız ve göğüs kaslarınız çalışır. Yanlız bu durumu söyle algılamamak gereklidir. Bu spor sadece bu bölğelerdeki fazla kilolar için değil yaktırdığı büyük miktardaki kalori sayesinde tüm vücut için kilo vermeye yardımcı olacaktır. Örneğin karın kısmından da yağlarınızın zamanla kaybolduğunu göreceksiniz. Bu sporu Bölgesel zayıflama olarak değil genel olarak kalori yaktırıcı ve zayıflamanıza genel olarak yardımcı bir spor olarak görmelisiniz. Koşu yapmak ve bisiklete binmek ağır spor aktiviteleri olduğundan harcadığınız kalori miktarı da fazladır.Spinning Yaparak Ayda Kaç Kilo VerilirSpinning ile ayda kaç kilo verilebilir diye soranlar için bu sadece size bağlıdır diyebiliriz. Spinnig ile günde 1,5 saat çalışarak günlük 1000 kalori fazladan yaktığınızı farzedelim. Ayrda 30000 kalori yapacaktır. 1 Kilo eritmek için 3700 kalori yakmanız gerektiğine göre günlük kalori ihtiyacımızın 1000 kalori altını almak ayda 8 kilo gibi bir rakam çıkartır. Bu matematik olarak böyledir. Genel itibari ile gerçekten aksatmadan ve yediklerimize de dikkat ederek bu sporu 1 ay yapmak size 6 ile 10 kilo arasında bir kilo verme imkanı sunar. Spinnig Yapmaya karar Verdi İseniz faydaları ve zararlarını okumalısınız.

 

Spinning Yapmanın Faydaları Ve Zararları Nelerdir

Spinnig yapmak ile bisiklete binmek arasında fazlaca bir fark yoktur. Bisiklete bindiğinizde trafik yayalar ve kaza riski ile karşı karşıya kalırsınız. Ayrıca bisiklete binerken sağlık değerlerinizi göremez gittiğiniz yolun metre cinsinden hesabını tutamaz kısacası raporlama yapamazsınız. Ayrıca düz yolda bisiklete binmek ile rampa yukarı çıkmak bir değildir ve kendinize rampa yollar bulmakta zorlanırsınız. Spinning Tüm bu aktiviteyi eve getiren bir spor dalı . Yada spor salonuna. Spinning ile spor salonunda sağlık değerlerinizi kontrol ederek ve spor hocanızın gerekli gördüğü ölçü ve zorluklarda bisiklete binebilirsiniz.

 

NOT: Her hangi bir spor aktivitesi yapmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

 

 

Etiketler:

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

En yeniler

YÜZMEK KEYİF MİDİR, SPOR MUDUR?

August 29, 2017

1/4
Please reload

Yakın Geçmiş