HA5 ÇALIŞ

Foça Mahallesi

Yergüzler Caddesi No: 59/4

48300 Fethiye - Muğla

© 2017 HABEŞ SPOR MERKEZİ. Tüm hakları saklıdır

  • Facebook - Ha5Spor
  • Instagram'da HA5

HA5 LİKYA

Babataşı Mahallesi

794. Sokak Likya Sitesi

48300 Fethiye - Muğla

Çok yakında

Taşyaka, Marmaris ve Bodrum'dayız. 

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

"İlk öğrenen siz olun."

BLOG

YAZ ÇANTASI NASIL HAZIRLANIR

22.08.2018

 

 

Yaz, günlerimizi tatillerde geçirdiğimiz, sıcaklık nedeniyle ymek yeme isteğimizin azaldığı ve daha çok terlediğimiz mevsimdir. Plajda geçirdiğimiz vakti daha enerjik ve aktif hale getirmek için gelin plaj çantamızı hazırlayalım. Pratik ve sağlıklı atıştırmalar sayesinde bozul beslenme düzenimizi tekrardan oluşturalım. Bakalım plaj çantamızda neler var.

 

TAZE MEYVE VE SEBZELER

 Sıcak havalarda dikkat etmemiz gereken en önemli nokta güneşten gelen UV ışınlarıdır. UV ışınlar cilde kuruluğa sebep olmaktadır. UV ışınların etkisinden kurtulmak için çantamızda mutlaka taze sebze ve meyve bulundurmalıyız. Bu besinler domates; siyah üzüm, karpuz, mango ve kayısıdır.

 

FROZEN YOĞURT

 Sıcak havalarda serinlemek için hazır dondurmalar yerine yaz meyveleriyle hazırlanmış dondurulmuş yoğurtları tercih etmeliyiz. Karpuz ve yoğurt mükemmel ikili olabilir.

 

TAHILLI BARLAR

Günümüzü daha enerjik hale getirmek istiyorsanız tahıllı barlar iyi bir tercih olur. Protein ve lif içeriği yüksek olan barları seçebilirsiniz.

 

KURUYEMİŞ

Kuruyemişler vazgeçilmezlerimizdendir. Hem uzun süre tok tutar hemde kan şekerini dengeler. Çantamıza kuru meyvelerle birlikte 10-15 gr kuruyemiş koyarak harika bir ara öğün yaratmış oluruz. Kuruyemişi çiğ tercih etmeyi unutmayınız.

 

BUZ GİBİ İÇECEKLER

 Yaz aylarında artan ısı yüzünden sıvı ihtiyacı çok daha fazla olur. Bu nedenle su dışında da sıvı tüketmeliyiz. Tercihimizi asitli veya kafeinli içecekler yerine, mineralli su veya renklendirici ve tatlandırıcı içermeyen soğuk bitki çaylarını tercih etmeliyiz. Hazır meyve sularının yerine taze sıkılmış meyve sularıyla hazırlanmış smoothieleri tercih etmeliyiz. Serinlemek için buz koymayı unutmayınız.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

En yeniler

YÜZMEK KEYİF MİDİR, SPOR MUDUR?

August 29, 2017

1/4
Please reload

Yakın Geçmiş