HA5 ÇALIŞ

Foça Mahallesi

Yergüzler Caddesi No: 59/4

48300 Fethiye - Muğla

© 2017 HABEŞ SPOR MERKEZİ. Tüm hakları saklıdır

  • Facebook - Ha5Spor
  • Instagram'da HA5

HA5 LİKYA

Babataşı Mahallesi

794. Sokak Likya Sitesi

48300 Fethiye - Muğla

Çok yakında

Taşyaka, Marmaris ve Bodrum'dayız. 

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

"İlk öğrenen siz olun."

BLOG

ŞİMDİ YAZ SPOR OKULU DÖNEMİ

07.06.2019

 

Yaz okulları, özellikle büyük şehirlerde yaşayan çalışan insanların çocuklarını yaz tatillerinde emanet edecekleri kişi veya yer bulamamaları ve çocukların bu süreyi nasıl daha verimli geçirebileceklerine dair kaygıları karşılığında ortaya çıkan bir alan olmuştur. Giderek artan sayıları dikkate alındığında ise sundukları imkanlar ve kaliteleri sorgulanır hale gelmiştir. 

 

Aslında Yaz Okulları, çocuklarımızın fiziksel, sosyal açıdan kişisel gelişimleri için daha önemli ve öncelikli olarak değerlendirilmelidir.

 

Çocuklarımız yaz okullarında başta sportif etkinliklerde fiziksel gelişim, ekip ruhu, mücadele, rekabet kavramları ile tanışarak metal olarak da gelişmekte ve sosyalleşmekteler. Sadece sportif değil, kültürel aktiviteleri de barındıran HA5 Kids gibi Yaz Okullarında çocuklar daha da fazla fayda elde ediyorlar.

 

Çocuklarımız neden yaz okullarına gitmeli, faydaları neler, bir göz atalım:

  • Yeni kişilerle tanışmak, iletişim kurmak, kendine güven duymayı, benlik saygısını ve öz güvenini artırmaktadır.

  • Yaz boyunca öğrenimin devam etmesiyle, çocuklarımızın beyin hücrelerinin zinde tutulması bile önemli bir gerekçe olabilir.

  • Yapılan bir araştırmaya göre de yaz programlarına katılan çocuklarda duygusal zeka, kendine güven, bağımsızlık, çevresel farkındalık ve liderlik özelliğini gelişmektedir.

  • Günümüzde teknolojiden uzak durmak mümkün olmasada teknolojiden olabildiğince uzaklaşıp, sosyalleşmeleri onları da sizi de mutlu edecektir.

  • Yapılan grup aktiviteleri, takım etkinlikleri değişik kültürlere sahip kişiler arasındaki farklılıkları görüp, bunlara saygı  duymayı, hoşgörüyü öğrenirler.

  • Takım oyunları aynı zamanda çocukların disiplin duygusunu geliştirir.

  • Yaz okullarında enerjilerini harcayabilirler, etkinlik türüne göre önemli fiziksel gelişim gösterirler.

Çocuklarımızın elde edeceği bu faydalara ek olarak siz ebeveynlerde bu konuya profesyonelce yaklaşan, uzman kadrolara sahip HA5 Kids Çocuk Spor Okulları gibi kurumlar oldukça onların güvenli bir ortamda bulunduklarını ve neler kazandıklarını bilir, huzurlu olursunuz.

 

Fethiye farklı uluslardan ve kültürlerden ailelerin yaşadığı önemli bir lokasyon. HA5 Kids Çocuk Spor Okullarında bu farklı kültürlere sahip ve farklı diller kullanan çocukların başta iletişim ve kişisel gelişimlerini destekleyen programlara yer verilmektedir.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

En yeniler

YÜZMEK KEYİF MİDİR, SPOR MUDUR?

August 29, 2017

1/4
Please reload

Yakın Geçmiş